Dezerty, Recepty

Kuskusovník aneb makovník trochu jinak

kuskusovník (7)Minulý týden jsem dostala hroznou chuť na cokoli makového. Mák jsme neměla už nějaká ta léta a proto jsme v první příležitosti koupila namletý mák a pustila se do výroby makové dobroty.

Výrobě předcházel průzkum receptů na internetu. A jelikož má chuť na mák byla akutní a potřebovala jsem ji co nejdříve uspokojit, zdlouhavá příprava makovců nepřipadala v úvahu. Co se týče zdravých receptů, velice často byly základní surovinou jáhly. Což mě také nijak nenadchlo. Představa, že čekám, než se jáhly namočí, uvaří a pak ještě „patlat“ buchtu, pro mě v tu chvíli nebyla nijak uspokojivá. Tak co s tím? V kredenci je nevyužitý kuskus, to by mohlo jít…

Suroviny:

100g kuskusu, 200ml. mléka, 3 pol. lž. třtinového cukru, 50g máku, 3 pol. lž. mouky, kokos na vysypání formy.

Postup:

Kuskus zalijeme horkým mlékem a necháme pod pokličkou cca 30 min dokud se mléko úplně nevstřebá. Čím déle kuskus namáčíme, tím lépe se s ním pak bude pracovat. Vmícháme do něj mouku a necháme ještě chvíli odpočinout pod pokličkou (stačí 5 min). Nakonec vmícháme mák a cukr a vše spolu důkladně utřeme (aby se ingredience propojily). Připravenou formu vymažeme trochou oleje a vysypeme kokosem. Vzniklou hmotu překlopíme do formy, vtěstnáme, vyhladíme a dáme péct při 180 stupních na 15 min.

kuskusovník (6)

Když jsem hmotu dávala do formy, bála jsme se , že bez vejce nebo většího množství mouky se mi zaručeně musí buchta po upečení rozpadnout. Ale nestalo se….

kuskusovník (5)

Kuskusovník krásně držel po hromadě a díky mléku a máku byl vláčný, šťavnatý, ani stopy po vysušení.kuskusovník (8)

kuskusovec

podpis

Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s