Recepty, Saláty

Salát se ztraceným vejcem

IMG_3108Ztracené vejce a jeho příprava mě uchvátilo v podání Zdeňka Pohlraicha prostřednictvím Cooking show na letošním Bioveletrhu. Taková jednoduchá surovina jako je vejce se pod jeho rukama velice rychle změnila v delikatesu.

Od té doby s oblibou zařazuji ztracené vejce do svého jídelníčku. Dnes bych se ráda podělila o jednoduchý zeleninový salát se ztraceným vejcem.

Suroviny 1 porce:

150g hlávkového salátu, 100g cherry rajčat, 1 vejce, 1 čaj lž. octa, sůl, pepř.

Postup:

Vodu s octem vlijeme do hrnce a přivedeme k varu. Mezi tím si omyjeme zeleninu, salát natrháme na malé kousky a rajčata překrojíme na půlky. Takto očištěnou zeleninu si naservírujeme na talíř. Vejce rozklepneme do libovolné nádoby, já ale doporučuji hrnek, dobře se s ním pak pracuje. Jakmile voda vře, mírně ztlumíme plamen, tak aby jen mírně probublávala. Nyní velmi opatrně do vroucí tekutiny vpouštíme vejce. Toto je nejdůležitější fáze přípravy, klidně nejdříve nahnu hrnek těsně nad hladinu vody, můžu i trochu vody nabrat do hrnku a pomalu nechám vejce „vplout“ do hrnce. Vaříme přibližně 3 – 4 minuty. Vejce vyjmeme (nejlépe naběračkou na knedlíky), roztřepené konce odkrojíme a na chvíli (30 vteřin) vložíme do studené vody. Poté naservírujeme na salát, osolíme, opepříme a podáváme.

IMG_3106

Miluji když vejce rozkrojím a žloutek se rozlije na salát, díky tomu není třeba salát nijak ochucovat, vejce se o to samo postará.

IMG_3107

Salát se ztraceným vejcem

podpis

Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s