Hlavní chody, Přílohy, Předkrmy, Recepty

Pečené papriky podle Jamieho Olivera

plněné papriky (2)S kulinářskými nebo kuchařskými pořady se poslední dobou roztrhl pytel. Televizní stanice pochopily, že český národ nejen rád jídlo připravuje a konzumuje, ale také s oblibou sleduje pořady na toto téma. Osobně velice oceňuji program Primy Love, která pravidelně vysílá pořady Jamieho Olivera – „Jamie vaří rychlovky“ nebo „Jamie vaří doma“. Následující recept pochází právě z jedné epizody  jmenovaných kuchařských show.

Suroviny
3 menší papriky, 50 g celozrnného chleba (použila jsem lámankový), 4 plátky sýra ementálního typu (20-30% tuku), 40 g oloupaných mandlí, 1/2 chilli papričky
lžička oregana, sůl, pepř, lžíce olivového oleje, lžička vinného octa.
Postup:
V kuchyňském robotu společně rozmixujeme všechny výše uvedené suroviny vyjma paprik. Ty zbavíme jadřince a plníme hmotou vzniklou v mixeru. Pečeme na 180 stupňů cca 20-25 minut dokud papriky nezměknou.

plněné papriky (2)

Náplň je skutečně variabilní. Vyzkoušela jsem také papriky naplnit kuskusem smíchaný s parmezánem a můžu také jen doporučit. Fantazii se meze nekladou. Papriky přece nemusí být plněné jen těžkým mletým masem, jak jsme zvyklý z dětství. Nerada bych, abych vyzněla tak, že pohrdám tradičními českými jídly, to určitě ne. Jen na Jamieho receptu je patrné, že z každého známého jídla lze udělat jeho lehčí varianta.

plněné papriky (1)

pečené papriky

podpis

Reklamy
Normální

3 thoughts on “Pečené papriky podle Jamieho Olivera

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s