Hlavní chody, Recepty

Kuřecí kari

kuřecí kariOpět se budu obracet na jednoho ze světově oblíbených (no někdy neoblíbených) kuchařů jímž je Gordon Ramsey. Tohoto kuchařského velemistra jsem asi nejvíce začala vnímat po jeho kuchařské reality show „Pekelná kuchyně – Hell´s Kitchen“ (mimochodem tento pořad byl i inspirací pro televizi nova a jeho podobně stylizované reality show).  Poté se Gordon Ramsey začal na televizní obrazovky (pochopitelně na mém oblíbeném kanálu tv paprika) vracet ve svém gurmánském cestopisu. V jednom z episod navštěvoval kouty Indie a  inspiroval mne k uvaření kari.

Suroviny
1 velká chilli paprička, 3 cm velký kousek zázvoru, oloupaný, 1 stroužek česneku, 1 lžíce slunečnicového oleje, 4 kuřecí prsa nakrájená na kousky, 4 lžíce arašídového másla (neslazeného), 150 ml zeleninového vývaru, 200 g bílého jogurtu,
Postup
Papričku rozřízneme a zbavíme semínek. Papričku, zázvor a česnek rozmixujte v robotu na hrubou pastu. Pokud je potřeba, přidáme trochu vody. Olej rozpálíme v pánvi s vyšším okrajem a pak na něm zprudka opečeme kuřecí maso. Mělo by se zatáhnout a lehce zhnědnout. Přidáme připravenou chilli pastu a po další minutě arašídové máslo, vývar a jogurt.
Omáčku necháme mírně probublávat cca deset minut, aby maso bylo zcela měkké a omáčka zhoustla. Podáváme s rýží.

kuřecí kari

Tradičně se kari podává odděleně od rýže. Nejčastěji v oddělených nádobách, miskách. Pochopitelně se nabízí otázka proč se to jmenuje kari když tento recept kari neobsahuje. Vysvětlení zaznělo v epizodě z Ramseyho cest po Indii, primárně název kari slouží pro tento pokrm. Kari koření, které my známe, se v Indii nazývá másála a název kari získalo jen pro vývozní účely.

Rozhodla jsem se k receptům přidávat i nutriční hodnoty daného receptu. Důvodem je doložit (nebo někdy i vyvrátit :o) ) vhodnost pokrmu pro zdravý životní styl. V nových příspěvcích budou tabulky přímo přiloženy, do starších receptu je budu postupně doplňovat.

kuřecí kari

podpis

Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s