Dezerty, Recepty

Banánový jogurt

Banánový jogurtOvocné jogurty jsem se už úplně odnaučila kupovat. Nejen, že jsou na mě až příliš sladké, ale také díky zjištěné skutečnosti, že například jahodový jogurt obsahuje největší ovocnou složku z jablek a semínka v něm jsou uměle upečená nejčastěji z mouky. Tak je to jahodový nebo jablečný jogurt? Proto raději preferuji jogurty bílé a sama si vymýšlím jak si je ochutit. K dnešní svačině jsem si udělala velice jednoduchou variaci jogurtu. Maminky to určitě budou znát a dopřávají to svým malým ratolestem, ale že by si to mohl dát i „dospělák“ k svačině… to už málo koho napadne. A přitom je to taková dobrota.

Suroviny:

1 středně velký banán, 1/2 kelímku hustého jogurtu nejlépe do 3% tuku

Postup:

V misce vidličkou rozmačkáme banán, přidáme jogurt a zpracujeme, aby se obě ingredience spojily. Podáváme ve sklenici zasypané kakaem.

Banánový jogurt2

Není to žádný zázračný nápad a určitě vás napadne mnoho jiných ovocných variant. Banán ale používám ráda, protože je sám osobě sladší a jogurt se pak nemusí  jinak dochucovat (doslazovat), tomu bychom se třeba u lesních plodů (kvůli jejich kyselosti) nevyhnuli. Také se sním dobře vidličkou pracuje. Pokud nejsme líní mixovat, bude dobrý i už skutečný jablečný jogurt ochucený skořicí.

podpis

Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s