Recepty, Saláty

Polníčkový salát

polníčkový salát (2)Díky bohu, že náš trh rozšiřuje výběr listové zeleniny. Už nemusíme být odkázáni jen na hlávkový salát. Dnes už jsou běžně k dostání saláty různých barev, chutí, vzhledu a polníček patří mezi ně. Základna příznivců polníčku se stále rozšiřuje pravděpodobně díky jeho jemně oříškové chuti. 

Suroviny:
100g polníčku, malá plechovka kukuřice (tj. 140g), 200g cherry rajčat, šťáva z půlky limetky, hrstka máty, olivový olej na zakápnutí.
Postup:
Limetkovou šťávu s mátou a trochou olivového oleje společně utřeme (nejlépe v hmoždíři, aby se chutě krásně spojily). Do velké mísy natrháme lístky polníčku, přidáme na půlky rozkrájená cherry rajčata. Dále přidáme kukuřici bez zálivu z konzervy. Salát zalijeme zálivkou z utřené máty, citronu a oleje a společně opatrně promícháme, spíše načechráváme

polníčkový salát (2)

Myslím, že si polníček zaslouží pár slov….polníček, vtipně někdy nazýván i jako „kozlíček“ je listová zelenina, která roste planě na poli nebo v současnosti je pěstována i uměle. Výše jsem psala o jeho lehce oříškové chuti podobně jako rukola, jen je trochu jemnější. Z vlastní zkušenosti vím, že i ti kdo neholdují rukole si polníček oblíbí.

Když se podíváme na jeho nutriční vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu C, A, dále také hořčík, draslík a kyselinu listovou důležitou pro těhotné ženy, díky schopnosti podporovat růst plodu.

polníčkový salát (1)podpis

Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s