Předkrmy, Recepty

Zeleninové hranolky

Zeleninové hranolky s dipem (2)Představme si modelovou situaci: „Večer, konečně usedneme doma k televizi. Vnímáme úlevu, sdělujeme si s rodinnými příslušníky náplň dnešního dne. Co k takové večerní idylce patří? Co nás většinou při poklidném večeru napadne? Pochopitelně! Co bychom si asi dali… “

Pokud nedojdeme do fáze, kdy nás naprosto bezmyšlenkovitě vedou naše chutě do lednice, můžeme tuto prekérní situaci vyřešit velice elegantně, chutně, zdravě.

Suroviny:
Mrkev nakrájená na proužky, paprika nakrájená na proužky, 20% sýr nakrájený na hranolky, 250 g polentové krupice, 100g parmezánu, 250g konzervovaných krájených rajčat, 2 pol lž zakysané smetany, trs bazalky
Postup:
Zeleninu očistíme a pokrájíme. Na polentové hranolky si připravíme 400ml vroucí osolené vody, do které vmícháme polentovou krupici. Základního recept na polentové hranolky jsem již  publikovala tady.
Na dip si připravíme do kastrolu rajčata, která mírně necháme probublávat, aby zhoustla. Jakmile se zredukuje velké množství rajčatové šťávy, ochutíme bazalkou a do již odstavených rajčat vmícháme nízkotučnou zakysanou smetanou. Připravené zeleninové, polentové a sýrové hranolky namáčíme do rajčatového dipu.
Zeleninové hranolky s dipem (1) Zeleninové hranolky s dipem (2)
podpis
Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s