Dezerty, Recepty

Tvarohovo-malinový dezert

Tvarohovo malinový dezert (5)Tento dezert patří mezi tak oblíbené nepečené dezerty. Výhoda chlazených dezertů spočívá v jejich snadné přípravě a hlavně v obsahu bílkovin, to znamená, že i přes obsah cukru mají vysokou sytící schopnost. Po jejich konzumaci existuje menší pravděpodobnost vzniku vlčího hladu. Tvarohovo-malinový dezert představuje skvělou dopolední svačinku, kterou si ráda dávám s pocitem, že si dopřávám něco dobrého, co i přesto odpovídá zásadám zdravého životního stylu.
 
Suroviny
Tvaroh 500 g, Cukr moučkový 20 g, Cukr vanilkový 1 sáček, Citrón 0.5 ks, Želatina 1 balíček, Maliny 250 g, Máta 3 lístek
Postup:
Nejprve třete cukr s tvarohem, vanilkovým cukrem a citronovou šťávou a vše vyšleháme do hladkého tvarohového krému. Poté do něho vmícháme maliny. Ve 150 ml vody rozpustíme želatinu a ve vodní lázni ji zahřejeme. Ještě dosti teplou želatinu zašleháme do tvarohové hmoty a rychle vše vložíme do formy, nebo formiček. Necháme přes noc ztuhnout v lednici. Ztuhlý tvarohový dezert pak ozdobíme mátovými lístky a pár malinami.
 
Tvarohovo malinový dezert (5)
 
Tento dezert je podle mého názoru příkladem faktu, že je možné si dopřávat pokrmy zdravé ale i chutné.
Tvarohovo malinový dezert (4)
podpis
Reklamy
Normální

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s