Přílohy, Recepty

Polentové hranolky

Polentové hranolkyKoloběh stále se opakujících příloh k hlavním chodům mě vždycky dožene k nějakému experimentu. A právě jeden z nich mě dovedl k polentě. Pochopitelně jsem začínala pouze na polentové kaši.  Příprava polenty není nijak složitá ani zdlouhavá a skvěle zpestřila můj jídelníček. Natolik mi zachutnala, že jsem ji začala vymýšlet na různé způsoby, mezi které patří i níže uvedený recept na hranolky.

Suroviny:

250 g polentové krupice, 400 ml vody

Postup:

Polentu vsypeme do kastrůlku a trochu na sucho osmahneme než začne lehce nasládle vonět. Poté zalijeme vroucí vodou, trochu osolíme a za průběžného míchání vaříme, dokud se voda neodpaří a z polenty není celistvá kaše, která se odlepuje od stěn kastrůlku. U instantní polenty to trvá cca 4 min u klasické polenty je to otázka 20 minut. Hotovou polentu poznáme svou hutností a lepivostí. Polentu rovnoměrně rozetřeme na připravený tác a necháme úplně vychladnout. Vychlazenou polentu pokrájíme na proužky – už v této podobě je možné polentu konzumovat. Mnohem chutnější je hranolky polenty ještě přemístit na plech vyložený pečícím papírem a upéct v troubě do zlatova cca na 200 stupňů po dobu 5 min.

Polentové hranolky

Chutné  je i do polenty vmíchat nějakou bylinku nebo například parmezán. Ještě si dovolím dvě větičky o samotné polentě. Jedná se o kukuřičnou kaši rozšířenou především v severní Itálii a také v Chorvatsku, Rumunsku a Černé hoře. Neobsahuje lepek a proto je vhodná i pro celiaky.podpis

Reklamy
Normální

3 thoughts on “Polentové hranolky

  1. Pingback: Zeleninové hranolky | My CookBook

  2. Pingback: Vepřová panenka s polentovo-parmazánovou kaší a cuketovými nudlemi | My CookBook

  3. Pingback: Polentový koláč dvou tváří | My CookBook

Každý komentář je vítán

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s